haberurfadan.com: şanlıurfa haber

Bir hadise evet da olgu üzerine edinilen bilgiye sava denir. Bu bilginin ceride, dergi kabil yapıt organlarıyla evet da radyo, göstergeç kabil bildirişim araçlarıyla topluma sunulmak üzere yazılı dayanıklı hâline getirilmesine bile sava yazısı adı verilir. Tarih boyunca insanoğlu bildirişim ihtiyacını tekabül etmek midein çeşitli yollar aramış bu amaçla kil tabletlere, ceylan derilerine ve kayalara yazılarını yazmışlardır. Matbaanın icadıyla edebiyat yazgıında önemli tebeddülat olmuş giderek gazetecilik ortaya çıkmıştır. Gazeteler bildirişim araçlarının yaygın olmadığı dönemlerde yegâne bildirişim aracı olarak kullanılmıştır. Kitle bildirişim araçlarının gelişmesi ile bile sava ve habere vusul yolları bileğustalıkmiştir. Günümüzde insanoğlu ceride, TV ve İnternet ile bildirişim ihtiyaçlarını katlamaktadırlar. Habere ulaşmanın çok emeksiz başüstüneğu hasetmüzde habere hızlı ve emniyetli kaynaklardan erişebilmek daha da önemli hâle mevruttir. Habere malik olan birey ve toplumlar, dirimın değişen ve gelişen koşullarını hızla yorumlayıp ahenk katkısızlayabilmekte ve böylelikle siyasi, ekonomik, toplumsal ve kültürel alanlarda avantajlı konuma gelebilmektedir. Sava, kaynağını evetşamdan kızılır ve özellikle çok hızlı bileğustalıkimlerin başüstüneğu hasetmüz dünyasında habersiz sürdürmek, adeta dirimın haricinde sürdürmek medlulına gelmektedir. Günümüzde skorları her güzeşte gün artan yazılı, görsel ve ustalıkitsel yapıt organları, topluma sava iletmekte ve insanoğluı evetşananlardan haberdar etmektedir.

Her hadise ve olgu sava kıymeti taşımaz. Haberi verilecek olayda evet da olguda kontak çekicilik ve toplumun genelini ilgilendirme nitelikleri aranır. Bu niteliklere malik hadise ve olgular sava kıymeti taşır. Haberciler bunu “Köpeğin adamı ısırması sava bileğildir, insanın köpeği ısırması haberdir.” güfteüyle basitçe ilkeleştirmişlerdir. Haberci kısaca muhabir, toplumun ilgisini çekecek bu olayları mesafeştırıp sava hâline getiren kişidir. Bir muhabir midein herhangi birinin yolda yürürken düşmesi sava kıymeti taşımazken bir ülkenin mevki reis beyının düşmesi sava kıymeti taşır. Bunu belirleyen ölçüt, toplumun genelini ilgilendiriyor olmasıdır. Ses seda YAZISININ NİLifİKLERİ Nitelik, bir haberin eğer olmazsa gayrimümkünıdır; haberi sava yaratıcı omurga taştır. Bir haberin kıymetini anlamak midein öncelikle sava kavramı üzerinde çalışmamak gerekir. Toplumda yahut doğada meydana gelen çeşitli hadise, konum ve görünümle ilgili veri ve duyurulara sava denir. Bu haberlerin çecik duyurulması amacıyla belli başlı kurallar gözetilerek hazırlananlarına da sava yazıları denir.

https://haberurfadan.com/

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://haberafyonkarahisar.name.tr/ https://kocaelihavadurumu.name.tr/ https://havatemizlemecihazlari.name.tr/ https://obezite.name.tr/ https://parttime.name.tr/ iqos fiyat
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
instagram takipçi satın al
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al